Kliknite a začnite písať.

Chudnutie

Recept na chudnutie, ktorý naozaj funguje

Zdieľať
DOPLNKY STRAVY ZADARMO
Omega-3
Vitamín K2
Na kĺby
Ženšen

Máte už dosť neustáleho chudnutia a priberania? Zistili ste, že rýchle diéty nie sú účinné a z opakovaného skúšania ďalších a ďalších diét ste unavení? Kiež by to bolo také jednoduché ako pri varení. Kiež by existoval recept na chudnutie, za pomoci ktorého by sme štíhlu postavu mohli konečne získať. Existuje! My recept na chudnutie máme a radi sa oň podelíme.

recept na chudnutie

Skôr než recept na chudnutie „pripravíte“ …

Všetko si premyslite. Tí, ktorí pravidelne varia vedia, že pred každým varením je potrebné premyslieť postup a skontrolovať dostupnosť surovín. Tak ako sa bezhlavo nemôžeme pustiť do varenia, rovnako sa nemôžeme pustiť do chudnutia. Fungujúci recept na chudnutie si vyžaduje prípravu.

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

Pokiaľ vás trápi prejedanie sa a máte nadváhu, pravdepodobne jete omnoho viac kalórii, než by ste mali. Naplánujte si množstvo kalórii, ktoré denne prijmete tak, aby ste schudli. Rátať vie každý, no rátajte rozumne. Koľko toho za deň môžem zjesť?

Denné odporúčané množstvo kalórii si veľmi jednoducho môžete vyrátať pomocou kalkulačky. Prípadne sa pozrite na to, aká je ideálna váha ženy / muža. Nikdy množstvo kalórii nepodceňujte.

Ak budete jesť menej kalórii (budete mať menší kalorický príjem) alebo viac než by ste mali, tak neschudnete. Je to akoby ste namiesto pol kila múky pridali do varenia iba štvrť alebo kilo. Čo myslíte, podaril by sa vám recept? Pravdepodobne nie. Rovnako funguje recept na chudnutie.

...

Rozmýšľajte nad jedlom viac, než doteraz. Najhoršie, čo pre svoje chudnutie môžete urobiť je, že neplánujete. Pociťujete hlad a nemáte ani tušenie čo idete jesť? Chyba! Pravdepodobne zjete to, čo vám prvé príde pod ruku alebo čo nájdete v najbližšej samoobsluhe.

Plánujte si vždy niekoľko dní dopredu, čo a kedy budete jesť. Odporúčame vám robiť si väčšie nákupy potravín, aby ste si v chladničke vždy našli niečo zdravé pod zub.

TIP: Ako schudnúť zo stehien a bokov? Pozrite sa a prečítajte si hneď teraz.

Overený recept na chudnutie: pridajte do jedálnička hrsť superpotravín, hrsť čerstvej zeleniny, štipku čerstvého ovocia…

Tak ako každý recept, aj recept na chudnutie si vyžaduje kvalitné suroviny. Aj ten najlepší recept sa pri použití nekvalitných surovín môže premeniť na fádny nepodarok. Ak chcete schudnúť dlhodobo, musíte si zvyknúť nakupovať kvalitné superpotraviny. Neriaďte sa nijakými zákazmi a príkazmi. Skúste však denne nahradiť aspoň 70 % konzumovaných potravín zdravším variantom.

 • namiesto margarínov konzumujte kvalitné maslo
 • kupujte salámy s vysokým obsahom mäsa
 • biele pečivo sa snažte nahradiť celozrnným
 • jedzte najzdravší tmavý chlieb
 • pamätajte, že hnedá ryža je zdravší variant bielej
 • bataty majú nižší GI (glykemický index), než obyčajné zemiaky
 • vedzte, že biele mäso je zdravšie ako červené
 • orechy zaženú chuť na sladké
 • chuť na sladké zaženiete aj porciou ovocia
 • med je vhodnejším sladidlom, než biely cukor (a iné náhrady cukru)

Prečítajte si náš článok o superpotravinách, ktoré by nemali chýbať vo vašej kuchyni.

...

 … pridajte aj niekoľko zázrakov prírody

Hoci tabletky na chudnutie i spaľovače tukov majú pri chudnutí svoje miesto, z dlhodobého hľadiska môže ísť o podstatne drahú záležitosť. Prečo nehľadať pomoc v prírode? Skvelé sú potraviny majúce schopnosť zrýchliť metabolizmus alebo sú označované za prírodné spaľovače tukov. Sú bežne dostupné a ich cena je primeraná. Možno že ste ich doteraz jedávali aj bez toho, aby ste vedeli aké sú ich účinky. A ak nie, tak by ste po nich určite mali siahnuť:

Tento recept na chudnutie funguje aj keď si doprajete maškrty

Zakázané ovocie chutí najlepšie… Áno presne tak! A preto vás príliš veľké obmedzovanie k vysnívanej postave neprivedie. Teda nie dlhodobo. Veľmi dobre vieme, že ak si dlhšiu dobu niečo odmietame, čochvíľa sa to v nás zlomí. A to dokáže každú diétu, ale i naše sebavedomie dostať na kolená.

Preto osvedčený recept na chudnutie povoľuje konzumáciu aj tých, menej zdravých vecí – s rozumom. To znamená, že aj kúsok bieleho pečiva, na ktoré máme chuť si v doobedňajších hodinách môžeme dopriať bez výčitiek.

Avšak len za podmienky, že počas zvyšku dňa bude väčšina jedálnička vyskladaná zo zdravých potravín. Máte chuť na čokoládu? Doprajte si ju. Kúsok ešte nikomu neublížil. Že alkohol je počas diéty zakázaný? Len málokto by na oslave narodenín alebo oslave výročia odolal poháru vínka.

Zabudnite však na CHEAT DAY, kedy máte povolené prejedať sa celý deň tým, čo máte počas týždňa zakázané. Ak ste túto metódu už niekedy vyskúšali, iste nám dáte za pravdu, že ste sa po cheatingu cítili deprimovaní. A čo je horšie, s diétnym režimom sa vám potom začínalo horšie. Dokonca ste možno cheatingu podľahli natoľko, že z jedného dňa sa stalo trojdňové prejedanie. Tak takto to z hľadiska dlhodobého chudnutia nepôjde a náš recept na chudnutie hovorí jasné NIE.

...

Medzi najčastejšie chyby pri chudnutí patrí rozhodne nesprávne stravovania a držanie diéty.

Fyzická aktivita a dostatok relaxu – nevyhnutnosť!

Tým samozrejme nemyslíme, že sa musíte stať bodybuilderom alebo fitnessmaniakom. Na začiatok úplne postačí, ak si denne doprajete aspoň 30 minútovú prechádzku na čerstvom vzduchu, beh, bicyklovanie alebo plávanie.

Nájdite si šport, ktorý vás bude baviť a pôjde vám to ľahšie. Pokiaľ uvidíte prvé pokroky, pokojne zvýšte intenzitu a záťaž cvičenia. Vhodná je aj kombinácia viacerých športov a časté obmieňanie jednotlivých cvikov. Stereotyp pri cvičení tiež nie je príliš dobrý.

Fyzická aktivita je pre proces chudnutia len ďalším plusom. Samozrejme netreba zabudnúť na regeneráciu a oddych. Počas chudnutia si doprajte aj relax a dostatok spánku pre vašu psychickú pohodu. Recept na chudnutie bude oveľa efektívnejší. Veď uvidíte!

TIP: Pozrite si cviky na pevný a štíhly zadok + pripájame názorné fotografie.

Recept na chudnutie musí byť varený s láskou

A napokon, začnite mať radi seba a svoje telo. Uvidíte, že chudnutie vám tak pôjde omnoho rýchlejšie a ľahšie. Varenie chutných a zdravých jedál, do toho ľahké cvičenie. Výsledky, ktoré sa dostavia vám istotne zlepšia náladu a nabijú vás ďalšou dávkou motivácie. Po prvých výsledkoch bez výrazného trýznenia sa náročnou diétou si tento životný štýl iste obľúbite.

Tak čo? Pozdáva sa vám tento recept na chudnutie, ktorý naozaj funguje? Staré príslovie hovorí: Pomaly ďalej zájdeš… A má pravdu. Môže síce trvať dlhšiu dobu, kým vysnívané číslo na váhe dosiahnete, ale ide o zdravý spôsob ako schudnúť. Tak si vyberte. Chcete schudnúť v priebehu pár dní a o týždeň znova pribrať? Alebo v priebehu pár mesiacov a navždy? Je to len na vás. V každom prípade vám držíme palce. Doschudnutia!

5/5 - (4 votes)
Redakcia MojaVýživa

Máte tip na ďalší článok? Napíšte nám na info(at)mojavyziva.sk a veľmi radi spracujeme témy, ktoré vás zaujímajú.

 • 1

Pridať komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *