Kliknite a začnite písať.

Chudnutie Otázky a odpovede

Ako schudnúť 5 kg za 1 mesiac?

Zdieľať

Existuje množstvo návodov ako pomaly a efektívne schudnúť, ale vy sa chcete zbaviť nadbytočných kilogramov ihneď? Potom aj vy patríte medzi ľudí, ktorí sa nás pýtajú ako schudnúť 5 kilogramov za 1 mesiac. Pár tipov tu pre vás máme, ale nečakajte zázraky len tak.

Rady a tipy ako schudnúť až 5 kilogramov za 1 mesiac bez jojo efektu.

Schudnúť 5 kg za mesiac je možné

Mnohé ženy nám dajú určite za pravdu, že sa už dostali do situácie, kedy potrebovali v čo najkratšom čase schudnúť. Väčšinou ide o chudnutie do svadobných šiat, pred spoločenskou udalosťou, rodinnou oslavou, či chudnutie pred dovolenkou.

Bez ohľadu na dôvod, mesiac je pomerne krátka doba. Vyvážená strava s dodržaním niekoľkých zásad dokáže vykúzliť s postavou hotové zázraky – aj schudnúť 5 kg.

Znížte denný príjem kalórií

Bez priškrtenia kalorického príjmu a sledovania celkového množstva kalórií v potrave sa za 1 mesiac žiadnych zázrakov nedočkáte. Pozor však na príliš razantné obmedzenie, kedy sa váš kalorický príjem bude nachádzať nízko pod hodnotu bazálneho metabolizmu.

Z dlhodobejšieho hľadiska by to mohlo viesť k rapídnemu poklesu rýchlosti metabolizmu a spomaleniu chudnutia. Preto je dôležité si najskôr vyrátať bazálny metabolizmus a následne si stanoviť denný kalorický príjem, ktorý budete dodržiavať počas diéty.

Pite viac vody

Pitný režim je pri chudnutí dôležitý či už diétu držíte alebo nie. Pokiaľ chcete schudnúť 5 kg za mesiac, dodržiavanie pitného režimu je nevyhnutné. Nutriční špecialisti často krát označujú hlad za prezlečený smäd.

Ľudia, ktorí pijú dostatok tekutín, majú nižšiu tendenciu podľahnúť chutným lákadlám a porušiť diétu. Samozrejme tým nechceme povedať, že namiesto jedenia sa máte radšej napiť.

Ak patríte medzi tých, ktorým nechutí čistá voda, pite ochutenú. Nehovoríme o komerčných sladkých vodách s vysokým obsahom cukru. Čistú vodu ochuťte mätou a citrónom. Alebo pridajte čerstvé kúsky ovocia, napríklad maliny a jahody. Vhodné sú aj nesladené čaje či zelená káva.

Ak chcete schudnúť za 1 mesiac 5 kg, tak pite viac vody.

Tekutá strava je dobrým spestrením

Silu tekutej stravy vo forme vyšťavenej zeleniny a ovocia alebo smoothie nápojov odporúčajú vyskúšať aj hollywoodske celebrity. Tie väčšinou na otázku ako sa dostať rýchlo do formy odpovedajú jednoznačne: pite veľa čerstvých zeleninových a ovocných štiav.

Hlavnou výhodou je ľahká stráviteľnosť a smoothie recepty väčšinou tvorí ovocie, zelenina a oriešky. Môžete teda vyťažiť viac zdravotných benefitov, než je len strata hmotnosti.

Povolené sú aj polievky – najmä zeleninový a kurací vývar. Nebojte sa rôznych kombinácií a vytvorte si výživne nápoje na chudnutie podľa svojej chuti.

Napríklad skombinujte sladké ovocie so zeleninou, mliekom (mandľové alebo kokosové) a jogurtom. Kvôli zachovaniu ľahkej stráviteľnosti nemiešajte viac ako 3 suroviny v jednom nápoji. Pokiaľ vám táto strava zachutí, nebudete mať problém chudnutie vydržať až do konca.

Nedarí sa vám schudnúť 5 kg za 1 mesiac?
Pokiaľ držíte diéty pravidelne a nedokážete na dlhšie obdobie zlepšiť svoj životný štýl, tak sa obráťte na nutričnú špecialistku. Vyšetrí vás, zostaví jedálniček na mieru, poskytne cenné rady a dodá potrebnú motiváciu.

Varte aj doma

Nezdravé stravovanie nevyplýva len z toho, že nám zdravé stravovanie nevonia alebo je príliš drahé. Problém sa týka aj nedostatku času a možnosti stravovať sa zdravo v práci.

Viacerí to poznáte. Ráno rýchle raňajky, žiadna desiata do práce alebo školy, celé doobedie hladujete alebo vyjedáte nezdravé sušienky, potom idete rýchlo na nie príliš zdravý obed a hladní sa vraciate z práce.

Schudnúť 5 kíl za mesiac sa vám podarí len v tom prípade, že sa budete stravovať zdravšie a jedlo si začnete pripravovať na nasledujúci deň doma. Bude to stáť síce o niečo viac úsilia, ale za zhodené kilogramy to určite stojí.

Plánujte si a majte prehľad o tom čo budete nasledujúci deň jesť. Noste si so sebou ovocie, aby ste pri prvom pocite hladu odolali sladkostiam vo firemnom automate.

Neprejedajte sa vo večerných hodinách

Schudnúť 5 kg za 1 mesiac si bude vyžadovať viac snahy z vašej strany. Najhoršie, čo môžete počas chudnutia urobiť je ignorovať svoj hlad počas celého dňa a kalorický deficit dohnať až vo večerných hodinách. Cesta do pekla, ktorá vedie k prejedaniu sa a priberaniu. A to určite nechcete!

Stanovte si 5 časov počas dňa, kedy budete jesť a dodržujte ich. Nechajte si dostatok času na prípravu večerného jedla a voľte zdravší variant. Vyhnite sa rýchlemu občerstveniu a večernému vyjedaniu pochutín počas pozerania televízora.

Pokiaľ si kladiete otázku, či jesť pred spaním alebo nie, odpoveď nie je jednoznačná. Jedenie pred spaním má totiž svoje výhody aj nevýhody. Je to individuálne a záleží to aj od toho, čo konkrétne a ako dlho pred spaním jete. My odporúčame nejesť minimálne 2 hodiny pred spaním.

Začnite cvičiť

Nezabúdajte, že cvičenie a strava je alfa a omega štíhlosti. Nič iné nieje dôležitejšie, pokiaľ sa jedná o stratu hmotnosti. Áno, dá sa schudnúť aj bez cvičenia, ale výsledok sa dostaví pomalšie. Cviky na chudnutie by ste preto určite nemali zanedbať.

Vhodné je najmä kardio, počas ktorého dokážete spáliť obrovské množstvo kalórií. Telesný tuk najrýchlejšie spálite počas cvičenia, v ktorom sa strieda nižšia frekvencia s vysokou bez príliš dlhých a častých prestávok.

Vyskúšajte aj kolektívne športy ako je beh, spinning, či jumping. Cvičte minimálne 3-krát do týždňa a počas ostatných dní zvýšte fyzickú aktivitu (chodievajte pešo, po schodoch).

Už teda viete ako schudnúť za 1 mesiac 5 kg?

Nie je to žiadna veda. Zhodiť 5 kilogramov za mesiac nemusí byť iba vaše tajné želanie. Zakomponujte do svojho životného štýlu naše rady a sledujte výsledok. Dôležité je nevzdať sa a vydržať až dokonca.

Ten kto nič neskúsi, nič nezíska. Vyskúšate naše rady? Budeme radi, pokiaľ sa nám s vašimi výsledkami pochválite. Držíme vám palce!

Redakcia MojaVýživa

Máte tip na ďalší článok? Napíšte nám na info(at)mojavyziva.sk a veľmi radi spracujeme témy, ktoré vás zaujímajú.

  • 1