Kliknite a začnite písať.

Chudnutie

Ako schudnúť 10 kg za 2 mesiace?

Zdieľať
DOPLNKY STRAVY ZADARMO
Omega-3
Vitamín K2
Na kĺby
Ženšen

Návodov „ako schudnúť 10 kg za dva mesiace“ nájdete veľa, no koľko z nich naozaj funguje? Chudnúť jednoducho a rýchlo chceme asi všetci, ale najdôležitejšie je vždy chudnúť hlavne zdravo a tak, aby ste sa cítili dobre aj napriek tomu, že váš jedálniček prešiel razantnou zmenou. Ak budete skúšať radikálne diéty, kde budete držať hladovku a piť len vodu, nepomôže vám to po fyzickej ani psychickej stránke. Takže ako schudnúť 10 kg za 2 mesiace rozumnou cestou?

Ako schudnúť 10 kg za 2 messiace

Ako sa pripraviť na chudnutie a čo treba vedieť?

Začať je vždy to najťažšie a počítajte s tým, že ani pri tejto diéte tomu nebude inak. Ak vydržíte pár týždňov, neskôr to už pôjde oveľa ľahšie. Čím je najlepšie začať na úvod?

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

  • Naučte sa základy o výžive – nemôžete si zostavovať jedálniček na chudnutie len tak. Musíte vedieť, čo vaše telo potrebuje a čo mu naopak škodí.
  • Naučte sa aspoň niečo o športe – k chudnutiu patrí neodmysliteľne aj šport, preto treba vedieť nejaké základy, ktoré sa týkajú cvičenia a pohybu.
  • Zmeniť jedlo a pohybové zvyklosti – navyknúť si zas na nový systém bude tá najťažšia časť vášho chudnutia. Pre dlhodobý výsledok sa tomu nevyhnete.
  • Vypočítajte si BMI – body mass index. Na internete je množstvo kalkulačiek, ktoré vám práve vaše BMI vypočíta. Tým vlastne zistíte, koľko by ste mali jesť, koľko piť a pri akej záťaži máte cvičiť.
  • Dokúpte si veci, ktoré k chudnutiu potrebujete (vybavenie do kuchyne, zásoby zdravých potravín) – s chudnutím prichádza aj zmena jedálnička a preto si budete musieť nakúpiť základ potravín, ktoré ste možno dovtedy ani nepoužili.
  • Vytvorte si plán chudnutia – na základe našich rád o tom, čo by ste mali robiť počas týchto 2 mesiacov a znalostí, ktoré už o stravovaní a cvičení máte, si vytvorte plán. Jedna časť plánu bude obsahovať to, čo budete jesť a druhá ako budete cvičiť.

10 rád ako schudnúť 10 kg za 2 mesiace zdravo a rýchlo

1. Jedzte pravidelne

Ako schudnúť 10 kg? Asi základ je jesť menšie porcie ale viackrát denne. Ak chcete schudnúť rýchlo a zdravo za 2 mesiace, jesť by ste mali každé 2 – 3 hodiny. Keby ste jedli napríklad dvakrát do dňa a boli by to obrovské porcie jedla, váš metabolizmus sa postupne začne spomaľovať a namiesto chudnutia by ste priberali. To určite nie je cesta, ako schudnúť 10 kg.

Vďaka pravidelnému prísunu jedla sa budete tiež cítiť výkonnejší a psychicky odolnejší, čo sa pri diéte určite zíde. Nebude vám totižto kolísať hladina cukru, čo spôsobuje podráždenosť, zmenu nálad, únavu a tiež záchvaty hladu spojenými s veľkou chuťou na sladké.

2. Najdôležitejšie jedlo dňa neexistuje, dôležité sú všetky

Stále sa hovorí, že najdôležitejším jedlom dňa sú zdravé raňajky, no prečo by mali byť dôležitejšie ako zdravý obed? Áno, možno ráno potrebujete doplniť energiu po spánku, no na obed predsa tiež. Preto si pamätajte, že každý deň by ste mali jesť raňajky, desiatu, obed, olovrant aj večeru.

...

Nezabudnite ani na večeru. Posledné jedlo by sme mali zjesť o piatej a ja som to nestihla, čo teraz? Hlúposť! Telo v noci obnovuje sily a na to potrebuje energiu. Ak sa nenavečeriate, na druhý deň by ste sa mohli cítiť nevyspatí a viac toho zjete. Preto ak idete spať o polnoci, tak si dajte hlavnú večeru okolo siedmej a niečo menšie o desiatej.

TIP: Pozrite sa ako si pripraviť večeru rýchlo a zdravo, kedykoľvek budete potrebovať.

3. Dodržujte pitný režim

Asi najotrepanejšia rada, no predsa jedna z najdôležitejších. Dostatok tekutín zaisťuje, že telo rýchlejšie spaľuje a áno, platí to, že hlad je prezlečený smäd. Pite predovšetkým v prvej časti dňa, ak budete doháňaj pitný režim večer, tak zaťažíte obličky. Pitný režim pri chudnutí je dôležité dodržiavať a nepodceňovať za žiadnych okolností najmä v lete.

4. Žiadne sladené nápoje, sladkosti a minimum cukru

Limonády, dosladené džúsy a kolové nápoje môžu obsahovať desiatky gramov cukru a pritom je ich výživová hodnota úplne zanedbateľná. V podstate nedajú vášmu organizmu nič, len prázdne kalórie a veľa cukru. Čo sa týka bieleho cukru, v prírode nájdete veľa spôsobov ako nahradiť cukor – sladké ovocie či med. Potraviny, kde sa biely cukor pridáva vynechajte tiež. Ak máte chuť na sladké, dajte si napríklad müsli s medom alebo pár kúskov horkej čokolády.

TIP: Stačí schudnúť aj menej za polovičný čas? Prečítajte si ako schudnúť 5 kg za 1 mesiac.

...

5. Obmedzte biele pečivo a smažené jedlá

Nie len pečivo, ale budete musieť obmedziť aj všetko ostatné z bielej múky – cestoviny, buchty, knedľu, rožky atď. Preferujte celozrnné pečivo alebo potraviny z celozrnnej múky. Obmedzte tiež tučné a smažené jedlá. Je pravda, že vaše telo tuky potrebuje, ale tie zdravé. Zbytočne tučné mäso, hranolky či vyprážané rezne, týmto veciam sa vyhýbajte a verte, že to  pomôže.

6. Veľa ovocia a zeleniny

Najmenej jedno jedlo pri chudnutí by malo byť prevažne zo zeleniny, všeobecne by potom ovociezelenina mali predstavovať najmenej 30 – 40 % vášho jedálnička.

Ovocie sa odporúča jesť najmä doobeda, ideálne je na raňajky alebo ako desiata do školy / práce. Na obed a poobede je zas lepšie dať si zeleninu.

Breussova diéta jedálniček a skúsenosti

7. Bielkoviny a mäso

Ak chcete schudnúť 10 kg za 2 mesiace, musíte si dávať pozor aj na dostatočný príjem bielkovín. Bielkoviny v podobe kvalitného netučného hovädzieho a hydinového mäsa, rýb alebo morských plodov rozhodne patria na diétny jedálniček.

...

Rovnako tam patria aj bielkoviny rastlinného pôvodu, a to zo strukovín, obilnín, zeleniny alebo semienok. Veľmi dobrým rastlinným zdrojom bielkovín je aj pohánka či sójové produkty.

8. Prijaté kalórie treba spáliť

Cvičenie a pohyb! To je veľmi dôležitá časť pri chudnutí. Určite nechcete len schudnúť ale mať pevnejšie a možno aj vyrysovanejšie telo. Stačí chodiť behať, ísť na dlhšiu prechádzku, začať chodiť do fitka, ale cvičiť sa dá aj doma.

Skúste vykonávať pohybovú aktivitu 4 – 6krát do týždňa, podľa toho, čo vášmu telu vyhovuje. Nerobte všetko v jeden deň a naraz. V pondelok si napríklad zacvičte vo fitku, v utorok si choďte zabehať, v stredu si zacvičte doma a poobede choďte na prechádzku. Doprajte si aj 1 – 2 dni na oddych a regeneráciu tela.

TIP: Na cvičenie doma je ideálna tzv. 30-dňová výzva na chudnutie a spevnenie tela.

9. Ako schudnúť 10 kg za 2 mesiace? Naučte sa pripravovať jedlo zdravšie

Keď niekomu poviete, že musí schudnúť, zľakne sa, že namiesto rezňov bude jesť mäso z parného hrnca. Zdravá kuchyňa však nie je len o parnom hrnci, jedlo predsa môže byť veľmi chutné, no zároveň pripravené na zdravý spôsob.

Rezne nemusíte hneď smažiť, ale dajú sa pripraviť aj na prírodný spôsob. Stačí, keď ich dobre dochutíte a použijete kvalitný olej. Stále sa neviete ako schudnúť 10 kg za 2 mesiace?

10. Nebojte sa požiadať o radu

Ak máte pocit, že chudnutie sami nezvládnete, poraďte sa s odborníkom na zdravú výživu. Nie je žiadna hanba sa priznať, že na to nestačíte alebo si neviete s niečím rady, naopak. Ak vám niekto s chudnutím pomôže, bude to pre vás jednoduchšie. Poradí vám, kde robíte chyby, bude vás motivovať a povzbudzovať. Prečítať si môžete aj časté rady o výžive a zdraví.

Nájdite to, čo funguje práve na vás

Ako schudnúť 10 kg za 2 mesiace? Univerzálny návod pre každého úplne neexistuje, no určite vám pri tom môžu pomôcť naše rady, určite vám neuškodia. Tým, že sme každý iný, na každého taktiež niečo iné funguje. To čo funguje asi na každého je piť dostatok vody, vynechať nezdravé veci ako sladkosti a smažené jedlá a hlavne pohyb. Tak hurá do toho!

5/5 - (4 votes)
Redakcia MojaVýživa

Máte tip na ďalší článok? Napíšte nám na info(at)mojavyziva.sk a veľmi radi spracujeme témy, ktoré vás zaujímajú.

  • 1

Pridať komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *